2009
MPM 2008 YILI VERİMLİ İŞÇİ-İŞVEREN ÖDÜLLERİ
     Tarih: 25.06.2009


2008 Yılının Verimli İşçi-İşveren, İş Kadını ve İş Adamları, 29 Aralık 2009 tarihinde Milli Prodüktivite Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Törene; Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa,  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Tekin, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler, TİSK Yönetim Kurulu Üyesi Bedirhan Çelik, TZOB Yönetim Kurulu BaşkanıŞemsi Bayraktar, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve MPM Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Türkel, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, MPM Yönetim Kurulu Başkanı Akansel Koç, MPM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet Eroğlu, MPM Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Deryal, Bekir Şinasi Özdemir,  MPM Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal ile çok sayıda davetli katıldı.
 
MPM Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Ünal’ın açış konuşmasıyla başlayan törende; Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TİSK Genel SekreteriBülent Pirler, TZOB Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Bayraktar, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve MPM Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Türkel, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Akansel Koç birer konuşma yaptılar.
Yılın İşçisi Mustafa YÜKSEL ve İşvereni Fuat Erkan Tekin (Çelikhane Müdürü) 
 
İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.'de Çelikhane Bölümünde Refrakter işçisi olarak 6 yıldır çalışan Mustafa Yüksel, Ark Ocağı döküm deliği tuğlasının delik çapının ve tuğ­la ebatlarının büyütülmesini sağlamış ve buna bağlı olarak tuğla et kalınlığı belirli oranda artırılmış ve bu sayede döküm devirme süresinde döküm başı 1 dk, ortalama 150 döküm olan tuğla değiştirme ömrü 250 döküme çıkarılmıştır. Böylece yıllık 18 Milyon 530 Bin Avro kazanç elde edilmiştir. (TÜRK-İŞ)
 
 
 
 
 
2009 BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLÜ
     Tarih: 25.06.2009


2009 Yılı İçinde Yapılan Ulusal ve Uluslararası yarışlarda yarıştığı sınıfta üstün başarı göstererek kendi bölgesinde yılın başarılı sporcuları arasına giren kulübümüz sporcularından Aydın ŞAHİN genel klasmanda ve gençler klasmanında iki birincilik, sporcularımızdan Cemal TÜFEKÇİ ise genel klasmanda ve gençler klasmanında üçüncülük ödüllerini 19 Aralık 2009 tarihinde İstanbul Ataköy Olimpiyat Evi'nde düzenlenen törenle almışlardır.
 

2009 ÇEVRE BASIN ÖDÜLLERİ
     Tarih: 25.06.2009


Uluslararası Çevre Olimpiyatları Kapsamında ATV Muhabiri İbrahim Güneş İçdaş Fabrikamızda Deniz Suyu Arıtma Tesisini Konu Alan "Türkiye'nin Avrupa Çevre Ödüllü Fabrikası" Haberiyle "2009 Çevre Basın Ödülleri" Kategorisinde 3.lük Ödülünü Almıştır.
 

MPM YILIN VERİMLİ İŞÇİ-İŞVEREN ÖDÜLLERİ
     Tarih: 25.06.2009

 Milli Prodüktivite Merkezi Yılın Verimli İşçi-İşveren Ödülleri Sahiplerini Buldu.
 
İçdaş, 3 Kasım tarihinde almış olduğu Risk Değerlendirmesi ödülünün ardından, bu defa da Milli Prodüktivite Merkezi tarafından yılın işçisi ve işvereni ödüllerine layık görüldü. 24 Aralık 2008 tarihinde Ankara Sanayi Odası’nda Sanayi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımları ile gerçekleştirilen törenle, İçdaş’ta Çelikhane-Sürekli Döküm bölümünde döküm operatörü olarak çalışan sayın Alper Koç yılın en verimli işçisi, İçdaş Çelikhane Müdürü Sayın Fuat Erkan Tekin yılın işvereni ödüllerine layık görüldü. Sanayi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın ödülleri verdiği yılın işçi ve işverenleri ödül törenine, İçdaş Yönetim Temsilcisi ve Kalite Sistem Müdürü Sayın Enver Özgün ile İş Güvenliği Müdürü Sayın H. Agâh Ayhan da iştirak etti.