2017
İstihdama yüzde 20’lik katkı İÇDAŞ’a ödül getirdi
     Tarih: 14.12.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı yüzde 5 artışlı istihdam seferberliği hedefinde İÇDAŞ’ın yaptığı yüzde 20’lik katkıya ödül geldi. İstihdama katkı yapan şirketlerin ödülleri Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstihdam Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından verildi. Türkiye’nin istihdamdaki gurur tablosu fotoğrafında İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin de yer aldı.

Çanakkale’deki tesislerinde yaptığı üretimleriyle Türkiye’nin ağır sanayi alanında önde gelen şirketlerinden olan İÇDAŞ, sağladığı istihdamla da ülkemizin gurur tablosunda yerini aldı. Bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “istihdamda yüzde 5 artış” seferberliğinde İÇDAŞ yüzde 20’lik hedefe ulaştı.

İstihdam Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı liderliğindi düzenlendi. Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstihdam Şurası’nda Türkiye’nin istihdamına büyük katkı sunan şirketlere ödülleri verildi. Çanakkale’de yüzde 20’lik yüksek istihdam katkısı ile öne çıkan İÇDAŞ, Türkiye’nin gurur tablosundaki fotoğrafta yerini aldı.

İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, İÇDAŞ’ın yüksek istihdam katkısıyla ilgili şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin direktifleri ile yüzde 5 hedefiyle başlatılan istihdam artış seferberliğinde İÇDAŞ A.Ş. en üst seviyede sorumluluk bilinciyle haraket ederek yüzde 20 ‘lik istihdam artışını gerçekleştirmiştir. Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın yönetiminde ve koordinasyonunda yürütülen seferberlikte hedef 10 günde yüzde 10 istihdam artışı olarak belirlenerek, gerçekleştirilmiştir. İÇDAŞ A.Ş. bu hedefi de aşarak yüzde 20’lik istihdam artışını gerçekleştirerek, halkımıza iş imkanı sağlamıştır. Çanakkale, Cumhurbaşkanımızın direktifini en hızlı şekilde uygulayan ilimiz olmuştur. Cumhurbaşkanımızın sözlerinin üzerinden daha 12 saat bile geçmeden İÇDAŞ A.Ş. yöneticileri ve sorumluları sahaya inerek çalışmalara başlamışlardır. İÇDAŞ A.Ş. ‘nin milli sorumluluk bilinci ile yürüttüğü istihdam artış seferberliğinde ulaşılan rakamlar ülkemiz adına gurur verici olmuştur.”

İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, istihdamın tabana yayılmasının önemli olduğunu belirterek, “Milletimizle işimizi ve aşımızı paylaşmanın yüceliğine inanıyoruz. Üretimin ve emeğin mübarek olduğunun bilincinde olarak daha fazla istihdam için çabalarımız sürüyor. Memleketimizin kalkınması ve milletimizin refah içinde yaşaması için istihdamdaki katkımızı her geçen gün arttırıyoruz. Arttırmaya da devam edeceğiz” dedi.

İÇDAŞ Anaokulu Tamamlandı
     Tarih: 14.07.2017

İÇDAŞ anaokulu tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edildi. Yeni öğrenim yılında hizmete açılacaktır.

 

 

Mehmet Akif Ersoy’un evi gençlere yol gösteriyor
     Tarih: 10.03.2017

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Bayramiç’te çocukluğunun geçtiği ev gençlere yol gösteriyor. İÇDAŞ A.Ş. tarafından yeniden yaptırılan ev müze olarak hizmete alındı. Mehmet Akif Ersoy’un balmumu heykeli, onu sadece fotoğraflarıyla tanıyanlara farklı bir görsel boyut kazandırıyor.

1 Temmuz 1873 tarihinde doğup, 12 yaşına dek çocukluğunun geçtiği bu ev şimdi “Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi” olarak yaşatılıyor. Evin bulunduğu sokak da düzenlemelerin ardından genç neslin ilgiyle ziyaret ettiği mekanların başında geliyor. Milli şairimizin babası Tahir Efendi’nin imamlık yaptığı Karşıyaka Camii ve Mehmet Akif Ersoy’un yazılarında oynamaktan zevk aldığından bahsettiği caminin yanındaki taş köprü de restore ediliyor.

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi’ni gezen genç nesil, hem milli şairimizin hayatına dair detayları görüyor hem de vatan sevgisinin nasıl oluştuğuna dair fikir ediniyorlar. Evdeki balmumu heykelle hatıra fotoğraf çektirerek Mehmet Akif Ersoy’u fiziki olarak da hafızalarında daha net canlandırabiliyorlar.