2021
Milli Sporcumuz Merve Vatan İle Dünya İkincisi Olduk
     Tarih: 24.08.2021
Uluslararası Rüzgâr Sörfü Birliği desteğiyle Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen 2021 Techno 293 Plus Dünya Şampiyonası 09 - 14 Ağustos tarihleri arasında Bitez, Bodrum-Muğla’da gerçekleştirildi. 
 
Era Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen ve 9 ülkeden 47 sporcunun katıldığı 
Şampiyona 14 Ağustos Cumartesi günü ödül töreni ile sona eren ve 6 ülkeden 15 sporcunun mücadele sergilediği Kadınlar kategorisinde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Merve VATAN Dünya İkincisi oldu. 
 
Kadınlar kategorisinde 15 yarış sonunda elde ettiği 27 net puanla Rusya’dan Daria Bannaya Dünya Şampiyonu olurken Merve Vatan elde ettiği 36 net puanla Dünya İkinciliğini elde etti. 37 Net puan alan Hollanda’dan Louisa Schmidt Dünya Üçüncüsü oldu.
 
Sporcumuzu canı gönülden kutlar, başarılarının devamını dilerken, emeği geçen hocalarımız ve velilerimize teşekkür ederiz.

 
 
İÇDAŞ Demir Çelik Tesisleri Direktörü ve aynı zamanda İÇDAŞ Spor Kulübü Başkanı olan Sayın Fuat Erkan TEKİN sporcumuz Merve Vatan ve Antrenörümüz Onur Yalçın’ı İÇDAŞ Demir Çelik Tesislerinde ağırladı. Sporcumuz ve antrenörümüzü İÇDAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu adına tebrik eden TEKİN : “ Önümüzdeki günlerde Estonya’da gerçekleşecek Techno 293 Plus Avrupa Şampiyonası’ndan da dereceyle döneceğinize inanıyorum. Bundan sonraki hedefimiz 2024 Olimpiyatları. Siz sporcularımıza ve antrenörlerimize güveniyor Olimpiyatlara da gideceğinize inanıyoruz. İÇDAŞ ailesi olarak sizleri kutluyor, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyoruz” dedi. Başkan Tekin, İçdaş Yönetim Kurulu Üyeleri Aslan Ailesinin ve İçdaş Genel Müdürü Tarık Yegül’ün  takdir ve teşekkürlerini ileterek antrenörümüz ve sporcumuzu ödüllendirdi.