2010
ÇANAKKALE VALİLİĞİNDEN İÇDAŞ'A TEŞEKKÜR
     Tarih: 25.06.2010


Çanakkale Valiliği tarafından İÇDAŞ'a kültürel ve sportif etkinliklerde, Çanakkale Deniz Müzesi'nin engelli asansörünün yapımında ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür belgesi verilmiştir.


OGM, BEKİRLİ REHABİLİTASYON SAHASI
     Tarih: 25.06.2010
 
124 hektar büyüklüğünde olan ve üzerinde 57.000 Fıstık Çamı ile Servi bulunan Biga Orman İşletmesi, Bekirli Rehabilitasyon Sahası İçdaş’ın katkıları ile tesis edilmiştir. Fotoğrafta İçdaş tarafından rehabilitasyonu gerçekleştirilen sahaların fotoğrafı görülmektedir.
 
 

 

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE ÖDÜLÜ İÇDAŞ'A
     Tarih: 25.06.2010
 
İÇDAŞ’la Çevre Ödülü Antalya’dan Çanakkale’ye geldi.
 
Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen 13.çevre hizmet ödülü Türkiye Ölçeğinde İÇDAŞ’a verildi.Çevre bilincinin geliştirilmesi ve sürdürülebilir çevre çözümleri uygulamalarını teşvik etmek için Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Çevre Sorunları  Araştırma ve Uygulama Merkezi(AKÇAM) tarafından düzenlenen yarışma yaşanabilir bir dünya yaratmayı amaçlıyor.Bu amaç doğrultusunda çok seçici davrandıklarını belirten AKÇAM Başkanı Prof.Dr.Bülend Topkaya İÇDAŞ’ı  ağır sanayi sektöründeki örnek çevresel yatırım ve uygulamalarından dolayı kutladı.
 
Rektör Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe’de konuşmasında Atatürk’ün çevresel yaklaşımından örnekler vererek çocuklarımıza tertemiz bir hava,su ve toprak bırakmanın üniversitenin misyonu olduğunu belirtti.
 
İÇDAŞ adına ödülü alan çevre departmanı başmühendisi Barış Bora: İÇDAŞ’ın  sektöründe çevresel uygulamalarıyla birçok ilki gerçekleştirdiğini ve ülkemizde örnek gösterilen bir tesis olduğunu belirterek “Bu ödül sürdürülebilir çevresel çalışmalarımıza anlamlı bir karşılıktır.Akdeniz Üniversitesine teşekkür ediyorum” dedi.
 

  

 
İÇDAŞ’A "İNSANA SAYGI" ve "ÇEVRE HİZMET" ÖDÜLLERİ
     Tarih: 25.06.2010

Türkiye’nin Çelik Sektöründeki dev şirketi İÇDAŞ’a ‘İnsana Saygı’ ve ‘Çevre Hizmet’ Ödülleri Verildi.
 
Online İnsan Kaynakları alanında sektörüne öncülük eden Kariyer.net tarafından verilen 9. İnsana Saygı Ödülleri, 15. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde sahiplerini buldu.
 
İstihdam ve gelen başvuruları cevaplama oranları baz alınarak dağıtılan ödüllerde bu yıl İÇDAŞ “Üretim / Endüstriye Ürünler” kategorisinde ödüle layık bulundu. İÇDAŞ’ın bu aldığı ödülle birlikte Kariyer.net’ten almış olduğu ödül sayısı ikiye ulaştı.
 
İnsana Saygı Ödülleri bu yıl 31 sektörden toplam 80 firmaya verildi. Başvuru yanıtlama oranlarında yüzde 100′lük başarı yakalayan ve farklı dallarda ödüle layık görülen firmalara ödülleri İK Zirvesi’nin ilk günü olan 14 Nisan’da Lütfi Kırdar Kültür ve Kongre Merkezi’nde törenle verildi. İÇDAŞ’ın ödülü şirketi temsilen İnsan Kaynakları Müdürü Hatice Ümit Aksoy’a takdim edildi.
 
Ayrıca Akdeniz Üniversitesi Çevre sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından 13. Çevre Hizmet Ödülleri’nin değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından İÇDAŞ’a bağlı üretim tesislerinde sürdürülen doğal kaynakların korunması, atıkların geri kazanılması ve eğitim çalışmalarından dolayı Türkiye ölçeğinde ‘Çevre Hizmet Ödülü’nün İÇDAŞ’a verilmesine karar verildi.