2019
Tacettin Aslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi
     Tarih: 05.12.2019

 

Bülend Engin ÇTSO şeref üyeliğine seçildi
     Tarih: 14.11.2019

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) geçmiş dönem yönetim kurulu başkanı olan Bülend Engin'e, meclis üyelerinin aldığı kararla meclis şeref üyeliği tevdi edildi.
ÇTSO'nun dün yapılan meclis toplantısında, yönetim kurulu tarafından odanın önceki dönem başkanlığını yapan, halen İÇDAŞ Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Bülend Engin'e "Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Şeref Üyeliği" verilmesi teklif edildi. Yapılan toplantıda 55 meclis üyesinin oy birliğiyle Engin, Türk ekonomi hayatına sunduğu katkılar, odanın gelişimine sunduğu vizyon ve kent ekonomisi için geliştirdikleri projelerden ötürü şeref üyesi olarak onurlandırıldı.ÇTSO'nun 2 dönem yönetim kurulu başkanlığını sürdüren Bülend Engin, ÇTSO Konferans ve Hizmet Binası, ÇTSO İş Merkezi, Sosyal Bilimler Lisesi, Çanakkale Tanıtım Evi gibi birçok önemli esere imza atarak Çanakkale’ye kazandırmıştı.
Çanakkale Yat Limanı, kruvaziyer gemi iskelesi gibi Çanakkale turizminde çığır açacak projelerini de kamuoyu gündemine taşıyan Engin; aktif, dinamik ve üretken görev anlayışıyla Çanakkale’de unutulmaz izler bırakarak, oda başkanlığı yanı sıra İÇDAŞ Genel Müdürü sıfatıyla her zaman Çanakkale ruhunu ön plana çıkarıp Kongre Merkezi, ArGe Merkezi, Teknik ve Mesleki Okullar, camiler gibi çok sayıda eseri kente kazandırdı. Engin ayrıca Troya, Assos, Maydos, Parion, Alexandria Troas ve Apollon Smintheus antik kazılarına sponsorluk yapılmasını da sağlamıştı.
ÇTSO'nun şeref üyeliği, Kale Grubu Kurucusu İbrahim Bodur'dan sonra ikinci kez Bülend Engin'e verilmiş oldu.

 

Ogem-Vak Fidan Bağışı
     Tarih: 12.11.2019

 

TACETTİN ASLAN MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU MESLEK LİSE KAMPÜSÜNDE SONA GELİNDİ
     Tarih: 13.09.2019

Geçen yıl yapımına başlanan; derslikler, kütüphane, konferans salonu, laboratuvarla, spor salonları, kız-erkek öğrenci yurtları, yemekhaneler, etüt, hobi ve dinlenme salonlarının olduğu Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lise Kampüsünde sona gelindi.

 

18 MART İÇDAŞ ULU CAMİ’de çalışmalar hızla sürüyor
     Tarih: 13.09.2019

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü’nde ki 20 bin kişi kapasiteli, 6 ana kubbeli 18 Mart İÇDAŞ Ulu Cami 16’ıncı yüzyıl estetiği ile 21’inci yüzyılın teknolojisi birleştirilerek inşasına hızla devam ediliyor.

 

Kızılelma Projesi
     Tarih: 27.07.2019

Kızılelma Projesi

 

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
     Tarih: 07.05.2019

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Mehmet Akif Ersoy Evi Belgeseli (Uzun)
     Tarih: 13.03.2019

Mehmet Akif Ersoy Evi Belgeseli (Uzun)

 

Mehmet Akif Ersoy Evi Belgeseli (Kısa)
     Tarih: 13.03.2019

Mehmet Akif Ersoy Evi Belgeseli (Kısa)